Smart IP (7.x-2.42) - en to ku translation catalogue (31 entries)

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Region
ku: ناوچە

en: read more
ku: درێژە

en: Location
ku: شوێن

en: Down
ku: خوارەوە

en: American Samoa
ku: سەمۆوای ئەمریکا

en: Belize
ku: بێلیز

en: Djibouti
ku: جیبوتی

en: Georgia
ku: جۆرجیا

en: Guam
ku: گوام

en: Guatemala
ku: گواتەمالا

en: Luxembourg
ku: لوکسەمبۆرگ

en: Mali
ku: مالی

en: Marshall Islands
ku: دوورگەکانی مارشاڵ

en: Mexico
ku: مەکسیک

en: Monaco
ku: مۆناکۆ

en: Niger
ku: نیگر

en: Northern Mariana Islands
ku: دوورگەکانی باکووری مەریانا

en: Palau
ku: پەلاو

en: Panama
ku: پەنەما

en: Puerto Rico
ku: پوێرتۆ ریکۆ

en: San Marino
ku: سان مەرینۆ

en: Sa
ku: شە

en: Cron
ku: کارگێڕ

en: Saint Helena
ku: سێینت هێلێینا

en: Afar
ku: ئەفار

en: Somali
ku: سۆماڵی

en: Komi
ku: کۆمی

en: IP address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: File system
ku: سیستمی پەڕگە
