Smart IP (7.x-2.55) - en to he translation catalogue (44 entries)

en: page
he: דף

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Country
he: מדינה

en: Views
he: היבטים

en: Region
he: איזור

en: read more
he: להמשך

en: Delta
he: דלתא

en: Location
he: מיקום

en: Store
he: חנות

en: Down
he: יורד

en: City
he: עיר

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: American Samoa
he: סמואה האמריקאית

en: Belize
he: בליז

en: Djibouti
he: ג'יבוטי

en: Georgia
he: גאורגיה

en: Guam
he: גואם

en: Guatemala
he: גואטמלה

en: Luxembourg
he: לוקסמבורג

en: Mali
he: מאלי

en: Marshall Islands
he: איי מרשל

en: Mexico
he: מקסיקו

en: Monaco
he: מונאקו

en: Niger
he: ניז'ר

en: Northern Mariana Islands
he: איי מריאנה הצפוניים

en: Palau
he: פלאו

en: Panama
he: פנמה

en: Puerto Rico
he: פוארטו ריקו

en: San Marino
he: סן מרינו

en: ZIP code
he: מיקוד

en: Saint Helena
he: סנט הלנה

en: Display style
he: סגנון תצוגה

en: Kosovo
he: קוסובו

en: Afar
he: אפרית

en: Somali
he: סומלית

en: Komi
he: קומי

en: Tristan da Cunha
he: טריסטן דה קונה

en: IP address
he: כתובת IP

en: Is empty (NULL)
he: ריק (NULL)

en: File system
he: מערכת קבצים

en: Invalid
he: לא חוקי

en: Is not empty (NOT NULL)
he: לא ריק, מכיל ערך כלשהו (NOT NULL)
