Smart IP (7.x-2.55) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Country
ro: Ţară

en: Views
ro: Vizualizări

en: Region
ro: Regiune

en: read more
ro: citiţi mai departe

en: hours
ro: ore

en: Location
ro: Locaţia

en: Store
ro: Magazin

en: here
ro: aici

en: Down
ro: Jos

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: City:
ro: Oraș

en: Luxembourg
ro: Luxemburg

en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

en: Mexico
ro: Mexic

en: Northern Mariana Islands
ro: Insulele Mariana de nord

en: Sa
ro: Sâ

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Is empty (NULL)
ro: Este gol (NULL)

en: File system
ro: Sistem de fișiere

en: Is not empty (NOT NULL)
ro: Nu este gol (NOT NULL)
