Smart IP (7.x-2.57) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: page
it: pagina

en: Yes
it: Sì

en: register
it: registra

en: Country
it: Paese

en: Views
it: Viste

en: Region
it: Regione

en: read more
it: leggi tutto

en: Location
it: Posizione

en: here
it: qui

en: City
it: Città

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Coordinates
it: Coordinate

en: Display style
it: Stile di visualizzazione

en: Not configured
it: Non configurato

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: Country name
it: Nome della nazione

en: Is empty (NULL)
it: È vuoto (NULL)

en: Invalid
it: Scorretto

en: Is not empty (NOT NULL)
it: Non è vuoto (NOT NULL)
