Smart IP (7.x-2.57) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: page
tr: sayfa

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: register
tr: kayıt

en: Country
tr: Ülke

en: Views
tr: Görünümler

en: Region
tr: Bölge

en: read more
tr: devamını oku

en: Location
tr: Konum

en: here
tr: buraya

en: City
tr: Şehir

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Coordinates
tr: Koordinatlar

en: City:
tr: Şehir:

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Display style
tr: Görüntüleme sitili

en: Not configured
tr: Yapılandırılmadı

en: IP address
tr: IP adresi

en: Country name
tr: Ülke adı

en: Is empty (NULL)
tr: Boştur (NULL)

en: Country:
tr: Ülke:

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Is not empty (NOT NULL)
tr: Boş değildir (NOT NULL)
