Smart IP (7.x-2.57) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: page
hu: oldal

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: register
hu: regisztráció

en: Country
hu: Ország

en: Views
hu: Nézetek

en: Region
hu: Régió

en: read more
hu: tovább

en: Location
hu: Helyszín

en: here
hu: ide

en: City
hu: Város

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: Coordinates
hu: Koordináták

en: City:
hu: Város:

en: Cron
hu: Időzítő

en: ZIP code
hu: Irányítószám

en: Display style
hu: Megjelenítési stílus

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: Display as
hu: Megjelenítés mint

en: Region name
hu: Régiónév

en: IP address
hu: IP-cím

en: Country name
hu: Országnév

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: Latitude:
hu: Földrajzi szélesség:

en: Longitude:
hu: Földrajzi hosszúság:

en: Country:
hu: Ország:

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: Postal code:
hu: Irányítószám:

en: Starting...
hu: Indítás...

en: Display visitor's latitude.
hu: Mutassa a látogató szélességi koordinátáját.

en: Display visitor's longitude.
hu: Mutassa a látogató hosszúsági koordinátáját.

en: Display visitor's coordinates.
hu: Mutassa a látogató koordinátáit.

en: Display visitor's country.
hu: Mutassa a látogató országát.

en: Display visitor's region.
hu: Mutassa a látogató régióját.

en: Display visitor's city.
hu: Mutassa a látogató városát.

en: Decimal degrees format
hu: Fokok tizedes számként

en: Degrees, minutes, seconds format
hu: Fok, perc, másodperc formátum

en: Time zone:
hu: Időzóna:
