Smart IP (7.x-2.57) - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: page
uk: сторінка

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: register
uk: зареєструватися

en: Country
uk: Країна

en: Views
uk: Види

en: Region
uk: Область

en: read more
uk: детальніше

en: Location
uk: Місце розташування

en: here
uk: тут

en: City
uk: Місто

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: Coordinates
uk: Координати

en: City:
uk: Місто:

en: Cron
uk: Крон

en: ZIP code
uk: Індекс

en: Display style
uk: Стиль показу

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: Display as
uk: Показати, як

en: Lookup
uk: Пошук

en: Region name
uk: Назва області

en: IP address
uk: IP-адреса

en:  at
uk:  на

en: Country name
uk: Назва країни

en: Is empty (NULL)
uk: Порожнє (NULL)

en: Latitude:
uk: Широта:

en: Longitude:
uk: Довгота:

en: Country:
uk: Країна:

en: Invalid
uk: Некоректно

en: Licensed
uk: Ліцензовано

en: Is not empty (NOT NULL)
uk: Не порожнє (NOT NULL)

en: Region ID
uk: ID області

en: Manual database update
uk: Ручне оновлення бази даних

en: Update database now
uk: Оновити базу даних зараз

en: Postal code:
uk: Поштовий індекс:

en: Starting...
uk: Початок…

en: Elapsed: @elapsed.
uk: Минуло: @elapsed.

en: Region:
uk: Область:

en: Display visitor's coordinates.
uk: Відображати координати відвідувача.

en: Display visitor's country.
uk: Відображати країну відвідувача.

en: Display visitor's ZIP code.
uk: Відображати поштовий індекс відвідувача.

en: ISO 3166 2-character country code
uk: Дволітерний код країни ISO 3166

en: Region code (FIPS)
uk: Код регіону (FIPS)

en: Region Name
uk: Назва регіону

en: IP address is in country
uk: IP-адреса знаходиться в країні

en: The countries to check for.
uk: Країни для перевірки

en: IP address is in region
uk: IP-адреса в цьому регіоні.

en: IP address is in city
uk: IP-адреса знаходиться в місті

en: The city to check for.
uk: Місто для перевірки.

en: Time zone:
uk: Часовий пояс:

en: Database Update Status
uk: Стан оновлення бази даних

en: Country code:
uk: Код країни:
