Smart Paging (7.x-1.1-alpha4) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: Update
id: Perbarui

en: comment
id: komentar

en: Character limit
id: Batas jumlah karakter

en: Lines and paragraphs break automatically.
id: Baris dan paragraf baru akan dibuat otomatis.

en: Default values
id: Nilai bawaan

en: Format settings:
id: Pengaturan format:

en: Allows breaking the content into pages by manually inserting %pagebreak placeholder or automatic page break by character or word limit, it depends on your settings below. Note: this will work only for CCK fields except for %comment entity CCK fields.
id: Memperbolehkan pemisahan konten menjadi beberapa halaman dengan memasukkan %pagebreak placeholder atau pemisah halaman otomatis menggunakan karakter atau batasan kata, hal itu bergantung pada pengaturan anda dibawah. Catatan: hal ini hanya akan bekerja pada kolom CCK, kecuali pada %comment kolom entity CCK.

en:  - Page 1 -
id:  - Laman 1 -

en:  - Page 2 -
id:  - Laman 2 -

en:  - Page 3 -
id:  - Laman 3 -

en: Page:
id: Halaman:
