Smart Paging (7.x-1.4) - en to pl translation catalogue (29 entries)

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Update
pl: Aktualizuj

en: comment
pl: komentarz

en: Character limit
pl: Limit znaków

en: Lines and paragraphs break automatically.
pl: Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

en: Default values
pl: Wartości domyślne

en:  of
pl:  z

en: Format settings:
pl: Ustawienia formatu:

en: Use default values
pl: Użyj domyślnych wartości

en: Page break method
pl: Sposób dzielenia na strony

en: Page break placeholder
pl: Zamiennik do dzielenia stron

en: Word limit
pl: Limit słów

en: : Page
pl: : Strona

en: URL paging prefix
pl: Prefiks w adresie stronicowania

en:  (placeholder="
pl:  (zamiennik="

en: Title suffix="@value"
pl: Sufiks tytułu="@value"

en: , Title suffix="
pl: , Sufiks tytułu="

en:  - Page 1 -
pl:  - Strona 1 -

en:  - Page 2 -
pl:  - Strona 1 -

en:  - Page 3 -
pl:  - Strona 3 -

en: (placeholder="!value")
pl: (zaślepka="!value")

en: (!value characters)
pl: (!value znaków)

en: (!value words)
pl: (!value słów)

en: Page:
pl: Strona:

en: , No title suffix
pl: , Brak sufiksu w tytule

en: No title suffix
pl: Brak sufiksu w tytule

en: more details
pl: więcej szczegółów

en: Enable clean URL pagination
pl: Włącz przyjazne adresy w stronicowaniu
