Smart Paging (7.x-1.6) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Update
pt: Atualizar

en: comment
pt: comentar

en: Character limit
pt: Limite de caracteres

en: Lines and paragraphs break automatically.
pt: As linhas e os parágrafos quebram automaticamente.

en: Default values
pt: Valores predefinidos

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
pt: O número da página atual na visualização de listas paginadas.

en: Page number
pt: Número de página

en: Format settings:
pt: Definições de formato

en: more details
pt: mais detalhes
