Smart Paging (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Update
it: Aggiorna

en: comment
it: commento

en: Character limit
it: Limite caratteri

en: Lines and paragraphs break automatically.
it: Linee e paragrafi vanno a capo automaticamente.

en: Default values
it: Valori di default

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
it: Il numero della pagina corrente quando si visualizza una lista paginata.

en: Page number
it: Numero pagina

en: Format settings:
it: Impostazioni formato:
