Smart Paging (7.x-2.12) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Update
pt: Atualizar

en: comment
pt: comentar

en: Character limit
pt: Limite de caracteres

en: Lines and paragraphs break automatically.
pt: Quebras de linhas e parágrafos são feitos automaticamente.

en: Default values
pt: Valores padrão

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
pt: O número da página atual ao exibir listas paginadas.

en: Page number
pt: Número da página

en: Format settings:
pt: Configurações de formatação:
