Smartling Connector (7.x-2.80) - en to fi translation catalogue (70 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: Article
fi: Artikkeli

en: Tags
fi: Tagit

en: Download
fi: Lataa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: Image
fi: Kuva

en: Name
fi: Nimi

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: Updated
fi: Päivitetty

en: User
fi: Käyttäjä

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page
fi: Sivu

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: Locale
fi: Lokalisointi

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Term
fi: Termi

en: Fields
fi: Kentät

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Key
fi: Avain

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Languages
fi: Kielet

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: User name
fi: Käyttäjän nimi

en: Apply
fi: Käytä

en: Translation status
fi: Käännöksen tila

en: file system
fi: tiedostojärjestelmä

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Edit node
fi: Muokkaa solmua

en: Translate
fi: Käännä

en: File to import not found.
fi: Tuotavaa tiedostoa ei löytynyt.

en: Bundle
fi: Paketti

en: locale
fi: lokalisointi

en: - Choose an operation -
fi: - Valitse toimenpide -

en: The translation import of %filename failed.
fi: Käännöstiedoston %filename tuonti epäonnistui.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Text group
fi: Tekstiryhmä

en: Locales
fi: Lokaalit

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
fi: Hakemistoa %directory ei löytynyt ja sen luominen epäonnistui.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
fi: Hakemisto %directory löytyi mutta ei ole kirjoituskelpoinen ja sen kirjoituskelpoiseksi tekeminen epäonnistui.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Submitter
fi: Lähettäjä

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Context settings
fi: Kontekstin asetukset

en: Upload an image to go with this article.
fi: Lataa artikkeliin liittyvä kuva.

en: Approved comment
fi: Hyväksytty kommentti

en: Master
fi: Isäntä

en: Original language
fi: Alkuperäinen kieli
