Smartling Connector (7.x-2.80) - en to sv translation catalogue (73 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Language
sv: Språk

en: more
sv: mer

en: Article
sv: Artikel

en: Tags
sv: Etiketter

en: Download
sv: Ladda ned

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: Image
sv: Bild

en: Name
sv: Namn

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: User
sv: Användare

en: Node
sv: Nod

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Page
sv: Sida

en: Roles
sv: Roller

en: Comment
sv: Kommentar

en: Published
sv: Publicerad

en: Locale
sv: Språkanpassning

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Fields
sv: Fält

en: Desc
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Default language
sv: Förvalt språk

en: Approved
sv: Godkänd

en: Key
sv: Nyckel

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Languages
sv: Språk

en: author
sv: författare

en: Entity
sv: Objekt

en: User name
sv: Användarnamn

en: Apply
sv: Applicera

en: Translation status
sv: Status för översättning

en: file system
sv: filsystem

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Edit node
sv: Redigera

en: Offset
sv: Kompensera

en: Submission date
sv: Datum för inlägg

en: Translate
sv: Översätt

en: File to import not found.
sv: Fil att importera hittades inte.

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: locale
sv: språkanpassning

en: - Choose an operation -
sv: - Välj en funktion -

en: The translation import of %filename failed.
sv: Importen av översättningen %filename misslyckades.

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Text group
sv: Textgrupp

en: Locales
sv: Språkanpassningar

en: Progress
sv: Framsteg

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
sv: Katalogen %directory finns inte och kunde inte skapas.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
sv: Katalogen %directory finns, men är skrivskyddad och kunde inte göras skrivbar.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sv: Ange en kommaseparerad lista med ord för att beskriva ditt innehåll.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: API URL
sv: URL för API

en: Upload an image to go with this article.
sv: Ladda upp en bild tillsammans med denna artikel.

en: Asc
sv: Stigande

en: Approved comment
sv: Godkända kommentarer

en: Master
sv: Huvud

en: Original language
sv: Ursprungsspråk
