Smartling Connector (7.x-2.92) - en to nl translation catalogue (81 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Author
nl: Auteur

en: Language
nl: Taal

en: more
nl: meer

en: Article
nl: Artikel

en: Tags
nl: Labels

en: Download
nl: Downloaden

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Taxonomy settings
nl: Taxonomie-instellingen

en: User
nl: Gebruiker

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Page
nl: Pagina

en: Roles
nl: Rollen

en: Comment
nl: Reactie

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Page URL
nl: Pagina-URL

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Fields
nl: Velden

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: Default language
nl: Standaardtaal

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Languages
nl: Talen

en: author
nl: auteur

en: Entity
nl: Entiteit

en: The comments have been deleted.
nl: De reacties zijn verwijderd.

en: Apply
nl: Toepassen

en: Translation status
nl: Vertalingsstatus

en: file system
nl: Bestandssysteem

en: Travel
nl: Reizen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Edit node
nl: Node bewerken

en: Submission date
nl: Invoerdatum

en: Translate
nl: Vertalen

en: Bundle
nl: Bundel

en: Image description
nl: Afbeeldingsomschrijving

en: locale
nl: lokalisatie

en: - Choose an operation -
nl: - Kies een bewerking -

en: The translation import of %filename failed.
nl: Het importeren van vertalingen van %filename is mislukt.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Text group
nl: Tekstgroep

en: Locales
nl: Lokalisaties

en: View file
nl: Bestand weergeven

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Progress
nl: Voortgang

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
nl: De map %directory bestaat niet en kon niet worden aangemaakt.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
nl: De map %directory bestaat maar is niet schrijfbaar en kon niet schrijfbaar gemaakt worden.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nl: Voer een kommagescheiden lijst van woorden in om de inhoud te beschrijven.

en: Submitter
nl: Indiener

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: API URL
nl: API-URL

en: Upload an image to go with this article.
nl: Een afbeelding voor dit artikel uploaden.

en: Rid
nl: RID

en: Asc
nl: Oplopend

en: Approved comment
nl: Goedgekeurde reactie

en: Administrative category
nl: Beheercategorie

en: Administrative link
nl: Beheerlink

en: Administrative edit link
nl: Beheerlink voor wijzigen

en: Original language
nl: Oorspronkelijke taal

en: There are currently no entities of this type.
nl: Er zijn nog geen entiteiten van dit type.

en: Original filename
nl: Oorspronkelijke bestandsnaam
