Smartling Connector (7.x-2.96) - en to uk translation catalogue (90 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Content
uk: Вміст

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Language
uk: Мова

en: more
uk: ще

en: Article
uk: Стаття

en: Tags
uk: Теґи

en: Download
uk: Завантаження

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Taxonomy term
uk: Термін таксономії

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Updated
uk: Оновлено

en: Taxonomy settings
uk: Налаштування таксономії

en: User
uk: Користувач

en: Node
uk: Матеріал

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Roles
uk: Ролі

en: Comment
uk: Коментар

en: Published
uk: Опубліковано

en: Locale
uk: Мова

en: Page URL
uk: URL сторінки

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Term
uk: Термін

en: Fields
uk: Поля

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Created date
uk: Дата створення

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: Default language
uk: Базова мова

en: Approved
uk: Схвалено

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Languages
uk: Мови

en: author
uk: автор

en: Entity
uk: Сутність

en: Block ID
uk: ID блоку

en: The comments have been deleted.
uk: Коментарі було видалено.

en: Apply
uk: Застосувати

en: Translation status
uk: Стан перекладу

en: file system
uk: файлова система

en: Travel
uk: Подорожі

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Edit node
uk: Редагувати матеріал

en: Offset
uk: Зміщення

en: Translate
uk: Перекласти

en: Bundle
uk: Пакет

en: Image description
uk: Опис зображення

en: locale
uk: мова

en: - Choose an operation -
uk: - Оберіть операцію -

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: The translation import of %filename failed.
uk: Помилка імпорту перекладу %filename.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Select languages
uk: Вибір мов

en: Text group
uk: Текстова група

en: Locales
uk: Мови

en: View file
uk: Перегляд файлу

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Progress
uk: Поступ

en: Test Connection
uk: Тестове з'єднання

en: Translation Method
uk: Метод перекладу

en: Date changed
uk: Дата зміни

en: Request failed
uk: Не вдалось виконати запит

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
uk: Каталогу %directory не існує і не може бути створено.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
uk: Каталог %directory існує, але запис у нього неможливий і не може бути увімкнений.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.

en: Submitter
uk: Надсилач

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.

en: Context settings
uk: Налаштування контексту

en: Upload an image to go with this article.
uk: Відвантажити зображення до цієї статті.

en: Asc
uk: Зрост

en: Approved comment
uk: Схвалений коментар

en: Master
uk: Головне

en: Original language
uk: Мова оригіналу
