Smartling Connector (7.x-3.2) - en to bn translation catalogue (37 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Language
bn: ভাষা

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: File name
bn: ফাইল নাম

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Default language
bn: ডিফল্ট ভাষা

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Translate
bn: অনুবাদ

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
