Smartling Connector (7.x-4.14) - en to it translation catalogue (89 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Article
it: Articolo

en: Tags
it: Etichette

en: Download
it: Scarica

en: Login
it: Accedi

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Updated
it: Aggiornato

en: Taxonomy settings
it: Impostazioni tassonomia

en: User
it: Utente

en: Files
it: File

en: Error
it: Errore

en: Node
it: Nodo

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Roles
it: Ruoli

en: Comment
it: Commento

en: Published
it: Pubblicato

en: File name
it: Nome del file

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Term
it: Termine

en: Fields
it: Campi

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Created date
it: Data creazione

en: Updated date
it: Data modifica

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Approved
it: Approvato

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: author
it: autore

en: Entity
it: Entità

en: Info
it: Informazioni

en: Date created
it: Data di creazione

en: The comments have been deleted.
it: I commenti sono stati eliminati.

en: Apply
it: Applica

en: Translation status
it: Stato della traduzione

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Errors
it: Errori

en: Translate
it: Traduci

en: Mime type
it: Tipo di mime

en: Upload date
it: Data di caricamento

en: More info
it: Maggiori informazioni

en: locale
it: lingua

en: - Choose an operation -
it: - Scegli una azione -

en: Edit link
it: Link modifica

en: The translation import of %filename failed.
it: L'importazione della traduzione %filename è fallita.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Text group
it: Gruppo di testo

en: Locales
it: Lingue

en: Date changed
it: Data cambiata

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
it: La cartella %directory non esiste e non può essere creata.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
it: La cartella %directory esiste ma non è scrivibile e non è stato possibile renderla scrivibile.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
it: Scrivi una lista di parole (separate da virgola) per descrivere il tuo contenuto.

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Submitter
it: Autore

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
it: Usa gli <em>articoli</em> per contenuti come notizie, comunicati stampa o post di un blog.

en: Upload an image to go with this article.
it: Carica un'immagine da associare a questo articolo.

en: Approved comment
it: Commento approvato

en: Master
it: Principale

en: Authorize
it: Autorizza

en: User who uploaded
it: Utente autore dell'upload

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.

en: Original language
it: Lingua originale

en: File status
it: Stato del file
