Smartling Connector (7.x-4.19) - en to cy translation catalogue (64 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Status
cy: Statws

en: Content
cy: Cynnwys

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: more
cy: mwy

en: Tags
cy: Tagiau

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: Login
cy: Mewngofnodi

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: Updated
cy: Newidwyd

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Error
cy: Gwall

en: Node
cy: Nod

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Comment
cy: Sylw

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Locale
cy: Lleoliad

en: File name
cy: Enw ffeil

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Fields
cy: Meysydd

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Created date
cy: Dyddiad y crewyd

en: Updated date
cy: Dyddiad wedi ei ddiweddaru

en: Default language
cy: Rhagosod iaith

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: Date created
cy: Dyddiad crëwyd

en: The comments have been deleted.
cy: Mae'r sylwadau wedi eu dileu.

en: Apply
cy: Ceisio

en: Translation status
cy: Statws cyfieithu

en: file system
cy: system ffeil

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Mime type
cy: Math o feim

en: Upload date
cy: Dyddiad llwytho i fyny

en: locale
cy: lleoedd

en: Edit link
cy: Golygu dolen

en: The translation import of %filename failed.
cy: Mewnfudiad o gyfieithiad %filename wedi methu.

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Text group
cy: Grŵp testun

en: Date changed
cy: Dyddiad newidwyd
