Smartling Connector (7.x-4.19) - en to he translation catalogue (93 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Article
he: כתבה

en: Tags
he: תגיות

en: Download
he: הורדה

en: Login
he: כניסה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: Password
he: סיסמה

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Updated
he: עודכן

en: Taxonomy settings
he: הגדרות טקסונומי

en: User
he: משתמש

en: Files
he: קבצים

en: Error
he: שגיאה

en: Node
he: פריט תוכן

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Locale
he: תרגום

en: File name
he: שם קובץ

en: Vocabulary
he: מילון

en: Term
he: סיווג

en: Fields
he: שדות

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: Default language
he: שפת ברירת מחדל

en: Approved
he: מאושר

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Languages
he: שפות

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: Info
he: מידע

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Due date
he: תאריך יעד

en: The comments have been deleted.
he: התגובות נמחקו.

en: Apply
he: החל

en: Translation status
he: מצב תירגום

en: file system
he: מערכת קבצים

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Edit node
he: עריכת פריט תוכן (node)

en: Offset
he: היסט

en: Errors
he: שגיאות

en: Translate
he: תרגום

en: Mime type
he: סוג Mime

en: Bundle
he: חבילה

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: More info
he: מידע נוסף

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: locale
he: מיקום

en: - Choose an operation -
he: - בחירת פעולה -

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: The translation import of %filename failed.
he: יבוא תרגום מקובץ %filename נכשל.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Select languages
he: בחירת שפות

en: Text group
he: קבוצת טקסט

en: Date changed
he: התאריך השתנה

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
he: הספריה  %directory אינה קיימת ולא ניתן ליצור אותה.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Submitter
he: השולח/ת

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: article
he: מאמר

en: Upload an image to go with this article.
he: העלאת תמונה שתצורף למאמר זה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Approved comment
he: תגובה מאושרת

en: Master
he: מאסטר

en: @name field is required.
he: השדה @name הוא שדה חובה.
