Smartling Connector (7.x-4.19) - en to is translation catalogue (69 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Article
is: Grein

en: Tags
is: Efnisorð

en: Download
is: Hala niður

en: Login
is: Innskráning

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Password
is: Lykilorð

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Updated
is: Uppfært

en: Taxonomy settings
is: Flokkunarstillingar

en: User
is: Notandi

en: Files
is: Skrár

en: Error
is: Villa

en: Node
is: Nóða

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Hlutverk

en: Comment
is: Ummæli

en: Published
is: Birt

en: Locale
is: Staðfærsla

en: File name
is: Skráarnafn

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Term
is: Hugtak

en: Fields
is: Svæði

en: State
is: Fylki

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Created date
is: Dags. stofnað

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: Default language
is: Sjálfgefið tungumál

en: Approved
is: Samþykkt

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Languages
is: Tungumál

en: author
is: höfundur

en: Date created
is: Dags stofnað

en: The comments have been deleted.
is: Ummælum hefur verið eytt.

en: Apply
is: Virkja

en: file system
is: skráarkerfi

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Translate
is: Þýða

en: - Choose an operation -
is: - Veldu aðgerð -

en: Edit link
is: Breyta tengli

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Text group
is: Texta hópur

en: Date changed
is: Dags breytt

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
is: Sláðu inn lista af orðum sem lýsa innihaldinu aðskilin með kommu.

en: Upload an image to go with this article.
is: Hlaða upp mynd sem á að fylgja þessari grein.
