Smartling Connector (7.x-4.19) - en to ro translation catalogue (90 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Article
ro: Articol

en: Tags
ro: Etichete

en: Download
ro: Descarcă

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Password
ro: Parolă

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Updated
ro: Actualizat

en: Taxonomy settings
ro: Setări de taxonomie

en: User
ro: Utilizator

en: Files
ro: Fișiere

en: Error
ro: Eroare

en: Node
ro: Nod

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Roles
ro: Roluri

en: Comment
ro: Comentariu

en: Published
ro: Publicat

en: File name
ro: Numele fișierului

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Term
ro: Termen

en: Fields
ro: Câmpuri

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: Approved
ro: Aprobat

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Languages
ro: Limbi

en: author
ro: autor

en: Entity
ro: Entitate

en: Info
ro: Informație

en: Date created
ro: Dată creată

en: The comments have been deleted.
ro: Comentariile au fost şterse.

en: Apply
ro: Aplică

en: Translation status
ro: Stare traducere

en: file system
ro: sistem de fișiere

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Edit node
ro: Editează nod

en: Offset
ro: Decalaj

en: Errors
ro: Erori

en: Translate
ro: Traducere

en: Mime type
ro: Tipul MIME

en: Bundle
ro: Pachet

en: Upload date
ro: Data încărcării

en: More info
ro: Mai multe informații

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: The translation import of %filename failed.
ro: Importul fişierului de traducere %filename a eşuat.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Text group
ro: Grup text

en: Locales
ro: Locale

en: Progress
ro: Progres

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
ro: Directorul %directory nu există și nu a putut fi creat.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
ro: Directorul %directory există dar nu poate fi scris și nu poate fi facut scriptibil.

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Approved comment
ro: Comentariu aprobat

en: Master
ro: Expert

en: User who uploaded
ro: Utilizatorul care a încărcat

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Original language
ro: Limba originală

en: File status
ro: Starea fișierului
