Smartling Connector (7.x-4.4) - en to da translation catalogue (89 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: Article
da: Artikel

en: Download
da: Hent

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Password
da: Adgangskode

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Updated
da: Opdateret

en: Taxonomy settings
da: Indstillinger for kategorier

en: User
da: Bruger

en: Files
da: Filer

en: Error
da: Fejl

en: Node
da: Indholdselement

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Roles
da: Roller

en: Comment
da: Kommentar

en: Published
da: Udgivet

en: Locale
da: Lokalitet

en: Page URL
da: Side URL

en: File name
da: Filnavn

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Fields
da: Felter

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Default language
da: Standardsprog

en: Approved
da: Godkendt

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: author
da: forfatter

en: Block ID
da: Blok ID

en: Date created
da: Dato oprettet

en: The comments have been deleted.
da: Kommentarer slettet

en: Apply
da: Udfør

en: Translation status
da: Oversættelsesstatus

en: file system
da: filsystem

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Edit node
da: Redigér indholdselement

en: Offset
da: Forskydning

en: Submission date
da: Oprettelsesdato

en: Errors
da: Fejl

en: Translate
da: Oversæt

en: Mime type
da: Mime-type

en: Upload date
da: Upload-dato

en: locale
da: lokalitet

en: - Choose an operation -
da: - Vælg en handling -

en: Edit link
da: Redigér-link

en: The translation import of %filename failed.
da: Import af oversættelsen %filename mislykkedes.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Text group
da: Tekstgruppe

en: Locales
da: Sprog

en: View file
da: Vis fil

en: Progress
da: Fremdrift

en: Date changed
da: Dato ændret

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
da: Mappen %directory eksisterer ikke og kunne ikke oprettes.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
da: Mappen %directory eksisterer men er ikke skrivbar og kunne ikke gøres skrivbar.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Submitter
da: Indsender

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Context settings
da: Indstillinger for kontekst

en: Upload an image to go with this article.
da: Upload et billede til denne artikel.

en: Asc
da: Stigende

en: Approved comment
da: Godkendt kommentar

en: User who uploaded
da: Bruge som uploadede

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.

en: Original language
da: Originalt sprog

en: File status
da: Filstatus
