Smartling Connector (7.x-4.8) - en to pl translation catalogue (104 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: more
pl: więcej

en: Article
pl: Artykuł

en: Tags
pl: Tagi

en: Download
pl: Pobierz

en: Login
pl: Zaloguj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Password
pl: Hasło

en: Image
pl: Obraz

en: Name
pl: Nazwa

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Taxonomy settings
pl: Ustawienia kategorii

en: User
pl: Użytkownik

en: Files
pl: Pliki

en: Error
pl: Błąd

en: Node
pl: Węzeł

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Published
pl: Opublikowane

en: Locale
pl: Język

en: Page URL
pl: URL strony

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Term
pl: Termin

en: Fields
pl: Pola

en: State
pl: Stan

en: Desc
pl: Malejąco

en: Callback URL
pl: Zwrotny adres URL

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Approved
pl: Zatwierdzone

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: author
pl: autor

en: Entity
pl: Encja

en: Info
pl: Informacja

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: The comments have been deleted.
pl: Komentarze zostały usunięte.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Translation status
pl: Status tłumaczenia

en: file system
pl: system plików

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Edit node
pl: Edytuj węzeł

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Submission date
pl: Data wysłania

en: Errors
pl: Błędy

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Mime type
pl: Typ MIME

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Upload date
pl: Data wysłania

en: More info
pl: Więcej informacji

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: locale
pl: język

en: - Choose an operation -
pl: - Wybierz operację -

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: The translation import of %filename failed.
pl: Importowanie tłumaczenia z pliku %filename nie powiodło się.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Text group
pl: Kategoria tłumaczenia

en: Locales
pl: Języki

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: No errors
pl: Brak błędów

en: Progress
pl: Postęp

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
pl: Katalog %directory nie istnieje i nie udało się go utworzyć.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
pl: Katalog %directory istnieje ale nie jest możliwy zapis w nim ani nie udało się zmienić tych uprawnień.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pl: Lista oddzielonych przecinkiem słów opisujących zawartość.

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Submitter
pl: Dodał(a)

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Context settings
pl: Ustawienia kontekstu

en: Upload an image to go with this article.
pl: Wyślij obrazek jaki ma zostać dodany do wpisu.

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Approved comment
pl: Komentarz zaakceptowany

en: Master
pl: Główny

en: Authorize
pl: Autoryzuj

en: User who uploaded
pl: Użytkownik, który zaktualizował

en: @name field is required.
pl: Pole @name jest wymagane.

en: Administrative category
pl: Kategoria administracyjna

en: Original language
pl: Język oryginalny

en: File status
pl: Status pliku

en: There are currently no entities of this type.
pl: Nie ma jeszcze encji tego typu.
