SmartParticipation (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (120 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Register
cs: Registrovat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: content
cs: obsah

en: Author
cs: Autor

en: Closed
cs: Zavřená

en: Subject
cs: Předmět

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Comments
cs: Komentáře

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Login
cs: Přihlásit se

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Message
cs: Zpráva

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: edit
cs: upravit

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Summary
cs: Souhrn

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Open
cs: Otevřené

en: Core
cs: Jádro

en: Path
cs: Cesta

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Email
cs: E-mail

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Please enter a valid email address.
cs: Vložte platnou e-mailovou adresu.

en: Question
cs: Otázka

en: Answer
cs: Odpověď

en: Update options
cs: Nastavení aktualizace

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: Comment
cs: Komentář

en: Term
cs: Termín

en: E-mail address
cs: E-mailová adresa

en: Address
cs: Adresa

en: Send
cs: Poslat

en: Text color
cs: Barva textu

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Phone Number
cs: Telefonní číslo

en: IP Address
cs: IP adresa

en: The comment and all its replies have been deleted.
cs: Komentář a všechny odpovědi byly smazány.

en: Profile
cs: Profil

en: Operation
cs: Operace

en: reply
cs: odpovědět

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Full name
cs: Celé jméno

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
cs: Zadejte platnou e-mailovou adresu. Na tuto adresu budou posílány všechny e-maily. E-mailová adresa se nezveřejňuje a použije se jedině, pokud požádáte o zaslání zapomenutého hesla nebo o upozorňování na novinky.

en: The update has been performed.
cs: Byla provedena aktualizace.

en: Upload picture
cs: Nahrát obrázek

en: Source
cs: Zdroj

en: Topic
cs: Téma

en: Definition
cs: Definice

en: Read More
cs: Číst dál

en: Website
cs: Webová stránka

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: Delete comments
cs: Smazat komentáře

en: Edit profile
cs: Upravit profil

en: Reply
cs: Odpovědět

en: @user's picture
cs: Obrázek uživatele @user

en: No comments available.
cs: Bez komentářů.

en: Email addresses
cs: E-mailové adresy

en: Account
cs: Účet

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: About
cs: Popis

en: done
cs: hotovo

en: Moderator
cs: Moderátor

en: First sidebar
cs: První postranní panel

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
cs: Určitě chcete smazat tyto komentáře a jejich potomky?

en: Posted in
cs: Příspěvek

en: Blue Lagoon (default)
cs: Blue Lagoon (výchozí)

en: sort ascending
cs: seřadit vzestupně

en: sort descending
cs: seřadit sestupně

en: Header top
cs: Začátek hlavičky

en: Header bottom
cs: Konec hlavičky

en: Delete the selected comments
cs: Smazat vybrané komentáře

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
cs: Na Váš e-mail byly odeslány další instrukce.

en: Delete picture
cs: Smazat obrázek

en: Check this box to delete your current picture.
cs: Zaškrtněte toto pole, pokud chcete smazat svůj současný obrázek.

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Page bottom
cs: Dolní část stránky

en: Sidebar first
cs: První postranní panel

en: Select one or more comments to perform the update on.
cs: Označte jeden nebo více komentářů, které chcete aktualizovat.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
cs: Nepodařilo se najít žádné komentáře ke smazání. Možná je smazal jiný administrátor.

en: Deleted @count comments.
cs: Počet smazaných komentářů: @count.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
cs: Váš komentář byl zařazen do fronty ke kontrole administrátorem. Po zkontrolování bude zveřejněn.

en: Your comment has been posted.
cs: Komentář byl uložen.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
cs: Nebyl vytvořen žádný typ obsahu. Jděte na <a href="@create-content">stránku pro vytváření typů obsahu</a> a přidejte jej.

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
cs: K popisu obsahu zadejte seznam slov oddělených čárkami.

en: Entity ID
cs: ID entity

en: Sidebar second
cs: Druhý postranní panel

en: Main background
cs: Hlavní pozadí

en: Sidebar background
cs: Pozadí postranního panelu

en: Sidebar borders
cs: Okraje postranního panelu

en: Footer background
cs: Pozadí patičky

en: Plum
cs: Plum (Švestka)

en: Title and slogan
cs: Název a slogan

en: Firehouse
cs: Firehouse (Hasičská zbrojnice)

en: Ice
cs: Ice (Led)

en: - Select a value -
cs: -Vybrat hodnotu -

en: Upload an image to go with this article.
cs: Nahrát obrázek k tomuto článku

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
cs[0]: 1 komentář byl smazán.
cs[1]: Smazány @count komentáře.
cs[2]: Smazáno @count komentářů.
