SmartParticipation (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (125 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: content
fi: sisältö

en: Author
fi: Tekijä

en: Closed
fi: Suljettu

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Comments
fi: Kommentit

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Content types
fi: Sisältötyypit

en: Login
fi: Kirjaudu

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Message
fi: Viesti

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: edit
fi: muokkaa

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Update
fi: Päivitys

en: Open
fi: Avoin

en: Core
fi: Ydin

en: Path
fi: Polku

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Created
fi: Luotu

en: Question
fi: Kysymys

en: Answer
fi: Vastaa

en: Update options
fi: Päivitysvaihtoehdot

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Your name
fi: Nimesi

en: Comment
fi: Kommentti

en: Term
fi: Termi

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: Address
fi: Osoite

en: Send
fi: Lähetä

en: Note
fi: Huomaa

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: The comment and all its replies have been deleted.
fi: Kommentti ja kaikki sen vastaukset on poistettu.

en: Profile
fi: Profiili

en: Operation
fi: Toimenpide

en: reply
fi: vastaa

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Share
fi: Jaa

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
fi: Kelvollinen sähköpostiosoite. Järjestelmän sinulle lähettämät sähköpostit menevät tähän osoitteeseen. Osoitetta ei julkisteta ja sitä käytetään vain, jos tahdot tilata uuden salasanan, tai jos haluat saada tiettyjä uutisia tai ilmoituksia sähköpostitse.

en: The update has been performed.
fi: Päivitys on suoritettu.

en: Upload picture
fi: Lataa kuva palvelimelle

en: Source
fi: Lähde

en: Topic
fi: Aihe

en: Definition
fi: Määritelmä

en: Link color
fi: Linkin väri

en: Delete comments
fi: Poista kommentit

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

en: Edit profile
fi: Muokkaa profiilia

en: Reply
fi: Vastaa

en: @user's picture
fi: Käyttäjän @user kuva

en: No comments available.
fi: Kommentteja ei ole saatavilla.

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Opened
fi: Avoimet

en: Email addresses
fi: Sähköpostiosoitteet

en: Featured
fi: Esitelty

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: About
fi: Tietoja

en: done
fi: suoritettu

en: Internal Path
fi: Sisäinen polku

en: First sidebar
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Created timestamp
fi: Luotu-aikaleima

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
fi: Haluatko varmasti poistaa nämä kommentit ja kaikki vastaukset niihin?

en: Posted in
fi: Kirjoitus

en: Blue Lagoon (default)
fi: Blue Lagoon (oletus)

en: sort ascending
fi: Lajittele nousevasti

en: sort descending
fi: Lajittele laskevasti

en: Header top
fi: Ylätunnisteen yläosa

en: Header bottom
fi: Ylätunnisteen alaosa

en: Delete the selected comments
fi: Poista valitut kommentit

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
fi: Lisäohjeet on lähetetty sähköpostiosoitteeseesi.

en: Delete picture
fi: Poista kuva

en: Check this box to delete your current picture.
fi: Valitse tämä poistaaksesi nykyisen kuvasi.

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Select one or more comments to perform the update on.
fi: Valitse yksi tai useampi päivitettävä kommentti.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
fi: Poistattaviua kommentteja ei löydy tai joku muu ylläpitäjä poisti valitsemasi kommentin.

en: Deleted @count comments.
fi: Poistettiin @count kommenttia.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
fi: Kommenttisi on jonoutettu moderointia varten ja julkaistaan hyväksynnän jälkeen.

en: Your comment has been posted.
fi: Kommenttisi on lähetetty.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
fi: Et ole vielä luonut sisältötyyppejä. Voit luoda sisältötyyppejä <a href="@create-content">sisältötyyppien lisäyssivulla</a>.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Menu title
fi: Valikon otsikko

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Main background
fi: Pää-taustaväri/kuva

en: Sidebar background
fi: Sivupalkin tausta

en: Sidebar borders
fi: Sivupalkin reunat

en: Footer background
fi: Alatunnisteen tausta

en: Plum
fi: Luumu

en: Title and slogan
fi: Otsikko ja iskulause

en: Firehouse
fi: Palolaitos

en: Ice
fi: Jää

en: - Select a value -
fi: - Aseta arvo -

en: Upload an image to go with this article.
fi: Lataa artikkeliin liittyvä kuva.

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
fi[0]: Poistettiin 1 kommentti.
fi[1]: Poistettiin @count kommenttia.
