SmartParticipation (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Home
de: Startsyte

en: Title
de: Titel

en: Username
de: Aawändername

en: Summary
de: Zämefassig

en: Core
de: Chärn

en: Updated
de: Aktualisiert

en: User ID
de: Aawänder-ID

en: E-mail address
de: E-Mail-Adrässe

en: IP Address
de: IP-Adrässe

en: Blue Lagoon (default)
de: Blaui Lagune (Standard)

en: Slate
de: Schyfer

en: Basic page
de: Basis-Syte

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
de: <em>Basis-Syte</em> si guet für statischi Syte, zum Byspil es Impressum.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
de: Tags wäre brucht zum Inhalt zum glyche Thema z kategorisiere.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
de: Gib e mit Komma trennti Liste vo Begriffe y zum d Inhält vo dynere Syte z kategorisiere.

en: Main background
de: Houpt-Hintergrund

en: Sidebar background
de: Randspalte-Hintergrund

en: Sidebar borders
de: Randspalte-Ränder

en: Footer background
de: Fuesszyle-Hintergrund

en: Plum
de: Pfluume

en: Title and slogan
de: Titel und Motto

en: Firehouse
de: Füürwehr

en: Ice
de: Ysch

en: Upload an image to go with this article.
de: Es Bild zum Artikel übermittle.
