SmartParticipation (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (84 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: register
kn: ನೊಂದಾಯಿಸಿ

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Question
kn: ಪ್ರಶ್ನೆ

en: Update options
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Your name
kn: ನಿಮ್ಮ ಹೆಸರು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Term
kn: ಅವಧಿ

en: E-mail address
kn: ಇ-ಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: Text color
kn: ಪಠ್ಯ ಬಣ್ಣ

en: Log in
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Phone Number
kn: ದೂರವಾಣಿ ಸಂಖ್ಯೆ

en: IP Address
kn: IP ವಿಳಾಸ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Stats
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: reply
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯಿಸಿ

en: Full name
kn: ಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Share
kn: ಹಂಚಿಕೆ

en: Author(s)
kn: ಲೇಖಕ(ರು)

en: The update has been performed.
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ

en: Upload picture
kn: ಚಿತ್ರವನ್ನು ಅಪ್ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Topic
kn: ವಿಷಯ

en: Definition
kn: ವ್ಯಾಖ್ಯಾನ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Link color
kn: ಕೊಂಡಿಯ ಬಣ್ಣ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Reply
kn: ಉತ್ತರಿಸು

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Full Name
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
kn: ನಿಮ್ಮ ಈ ಮೈಲ್ ವಿಳಾಸಕ್ಕೆ ಸೂಚನೆಗಳನ್ನು ಕಳಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Delete picture
kn: ಚಿತ್ರವನ್ನು ಅಳಿಸಿ

en: Check this box to delete your current picture.
kn: ಚಿತ್ರ ಅಳೆಸಲು ಇಲ್ಲಿರುವ ಬಾಕ್ಸನ್ನು ಚೆಕ್ ಮಾಡಿ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ

en: Ask
kn: ಅನುಮತಿಯನ್ನು ಕೇಳು

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ

en: log in
kn: ಲಾಗ್ ಇನ್

en: Last Modified
kn: ಕೊನೆಯ ಬಾರಿಗೆ ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾಗಿದ್ದು

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ

en: Main background
kn: ಮುಖ್ಯ ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Sidebar background
kn: ಬದಿಪಟ್ಟಿ ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Sidebar borders
kn: ಬದಿಪಟ್ಟಿ ಅಂಚು
