SmartParticipation (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (115 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: content
ro: conţinut

en: Author
ro: Autor

en: Closed
ro: Închis

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Comments
ro: Comentarii

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Summary
ro: Sumar

en: Update
ro: Actualizare

en: Open
ro: Deschideți

en: Core
ro: Nucleu

en: Path
ro: Cale

en: Updated
ro: Actualizat

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Question
ro: Întrebare

en: Answer
ro: Răspuns

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Your name
ro: Numele dumneavoastră

en: Comment
ro: Comentariu

en: Term
ro: Termen

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: Address
ro: Adresă

en: Send
ro: Trimite

en: Text color
ro: Culoare text

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
ro: Comentariul şi toate replicile lui au fost şterse.

en: Profile
ro: Profil

en: Page Title
ro: Titlu Pagină

en: Stats
ro: Statistici

en: Operation
ro: Operație

en: reply
ro: replică

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Full name
ro: Numele complet

en: Share
ro: Împărtășiți

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ro: Introduceţi o adresă validă de e-mail. Toate mesajele noastre vor fi trimise la această adresă. Adresa de e-mail nu va fi făcută publică şi va fi folosită numai în cazurile în care doriţi schimbarea parolei sau vă abonaţi voluntar la diverse notificări.

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: Upload picture
ro: Încarcă imaginea

en: Source
ro: Sursă

en: Topic
ro: Subiect

en: Definition
ro: Definiție

en: Link color
ro: Culoare link

en: Delete comments
ro: Şterge comentariile

en: Edit profile
ro: Editează profilul

en: Reply
ro: Replică

en: @user's picture
ro: imaginea utilizatorului @user

en: No comments available.
ro: Nu sunt comentarii disponibile.

en: Full Name
ro: Nume complet

en: Moderation Status
ro: Starea moderării

en: Featured
ro: Recomandat

en: Account
ro: Cont

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: About
ro: Despre

en: done
ro: gata

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: Created timestamp
ro: Amprenta de timp a creării

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
ro: Eşti sigur ca vrei să ştergi aceste comentarii şi toate replicile?

en: Posted in
ro: Publicat în

en: Blue Lagoon (default)
ro: Lagună Albastră (implicit)

en: sort ascending
ro: sortează ascendent

en: sort descending
ro: sortează descendent

en: Header top
ro: Cap sus

en: Header bottom
ro: Cap jos

en: Delete the selected comments
ro: Şterge comentariile selectate

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
ro: Alte iinstrucţiuni suplimentare au fost trimise la adresa dumneavoastră de e-mail.

en: Delete picture
ro: Şterge imaginea

en: Check this box to delete your current picture.
ro: Bifează această căsuţă pentru a-ţi şterge imaginea curentă.

en: Slate
ro: Ardezie

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Select one or more comments to perform the update on.
ro: Selectați unul sau mai multe comentarii pe care doriți să le actualizați.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
ro: Nu există niciun comentariu de șters, sau comentariul selectat de dumneavoastră a fost șters de alt administrator.

en: Deleted @count comments.
ro: Au fost şterse @count comentarii.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
ro: Comentariul dumneavoastră a fost pus în coada de așteptare pentru revizuirea de către administratorii sitului și va fi publicat după aprobare.

en: Your comment has been posted.
ro: Comentariul a fost postat.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Main background
ro: Fundal principal

en: Sidebar background
ro: Imagine de fundal laterală

en: Sidebar borders
ro: Margini laterale

en: Footer background
ro: Culoare de fundal a subsolului paginii

en: Plum
ro: Prună

en: Title and slogan
ro: Titlu și slogan

en: Ice
ro: Gheață

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -

en: Profile type
ro: Tipul profilului

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
ro[0]: 1 comentariu a fost șters.
ro[1]: @count comentarii au fost șterse.
