SmartParticipation (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (134 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Register
sv: Registrera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Email address
sv: E-postadress

en: content
sv: innehåll

en: Author
sv: Författare

en: Closed
sv: Stängd

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Recommended Comments
sv: Rekommenderade Kommentarer

en: Content types
sv: Innehållstyper

en: register
sv: registrera

en: Login
sv: Logga in

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Message
sv: Meddelande

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Update
sv: Uppdatera

en: Open
sv: Öppen

en: Core
sv: Kärna

en: Path
sv: Sökväg

en: Teaser
sv: Ingress

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Email
sv: E-post

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Created
sv: Skapad

en: Please enter a valid email address.
sv: Var vänlig ange en giltig e-postadress.

en: Question
sv: Fråga

en: Answer
sv: Svar

en: Update options
sv: Alternativ för uppdatering

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Your name
sv: Ditt namn

en: Comment
sv: Kommentar

en: E-mail address
sv: E-postadress

en: Address
sv: Adress

en: Send
sv: Skicka

en: Text color
sv: Textfärg

en: Log in
sv: Logga in

en: IP Address
sv: IP-adress

en: The comment and all its replies have been deleted.
sv: Kommentaren inklusive alla dess svar har raderats.

en: Profile
sv: Profil

en: Page Title
sv: Sidtitel

en: Stats
sv: Statistik

en: Operation
sv: Funktion

en: reply
sv: svara

en: Phone number
sv: Telefonnummer

en: Full name
sv: Fullständigt namn

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
sv: Ange en korrekt e-postadress. All e-post från det här systemet kommer att skickas till denna adress. E-postadressen kommer inte att visas utan används endast om du behöver ett nytt lösenord via e-post, eller om du vill ha vissa nyheter eller meddelanden via e-post.

en: The update has been performed.
sv: Uppdateringen har genomförts.

en: Upload picture
sv: Ladda upp bild

en: Source
sv: Källa

en: Topic
sv: Ämne

en: Website
sv: Webbplats

en: Link color
sv: Länkfärg

en: Delete comments
sv: Radera kommentarer

en: Edit profile
sv: Redigera profil

en: Reply
sv: Besvara

en: Abstract
sv: Abstrakt

en: @user's picture
sv: Bild för @user

en: No comments available.
sv: Inga kommentarer tillgängliga.

en: Organization
sv: Organisation

en: Email addresses
sv: E-postadresser

en: Featured
sv: Framhävd

en: Account
sv: Konto

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: About
sv: Om

en: done
sv: färdig

en: User id
sv: ID för användare

en: First sidebar
sv: Första sidospalten

en: Created timestamp
sv: Skapade tidsstämpel

en: Organization Name
sv: Organisationsnamn

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
sv: Är du säker på att du vill radera dessa kommentarer och alla dess underliggande kommentarer?

en: Posted in
sv: Inlagt i

en: Tab title
sv: Titel på flik

en: Announcements
sv: Tillkännagivanden

en: Log ID
sv: Logg ID

en: Blue Lagoon (default)
sv: Blå lagun (förvald)

en: sort ascending
sv: sortera i stigande ordning

en: sort descending
sv: sortera i fallande ordning

en: Header top
sv: Sidhuvud - överst

en: Header bottom
sv: Sidhuvud - nederst

en: Delete the selected comments
sv: Radera de valda kommentarerna

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
sv: Vidare instruktioner har skickats till din e-postadress.

en: Delete picture
sv: Radera bild

en: Check this box to delete your current picture.
sv: Klicka i rutan för att ta bort din nuvarande bild.

en: Slate
sv: Skiffer

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Sidebar first
sv: Första sidospalt

en: log in
sv: logga in

en: Register a new account
sv: Registrera ett nytt konto

en: Select one or more comments to perform the update on.
sv: Markera en eller flera kommentarer att utföra uppdateringen på.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
sv: Det verkar inte finnas några kommentarer att radera eller så har den valda kommentaren raderats av en annan administratör.

en: Deleted @count comments.
sv: Raderade @count kommentarer.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
sv: Din kommentar har lagts i kö för granskning av webbplatsens administratörer och kommer att publiceras efter godkännande.

en: Your comment has been posted.
sv: Din kommentar har lagts in.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
sv: Du har inte skapat någon innehållstyp ännu. Gå till sidan <a href="@create-content">skapa innehållstyp</a> för att lägga till en ny innehållstyp.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sv: Ange en kommaseparerad lista med ord för att beskriva ditt innehåll.

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Sidebar second
sv: Andra sidospalt

en: Main background
sv: Huvudbakgrund

en: Sidebar background
sv: Bakgrund för sidospalt

en: Sidebar borders
sv: Kant för sidospalt

en: Footer background
sv: Sidfotens bakgrund

en: Plum
sv: Plommon

en: Title and slogan
sv: Titel och slogan

en: Firehouse
sv: Brandstation

en: Ice
sv: Is

en: - Select a value -
sv: - Välj ett värde -

en: Upload an image to go with this article.
sv: Ladda upp en bild tillsammans med denna artikel.

en: Profile type
sv: Profiltyp

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
sv[0]: Raderade 1 kommentar.
sv[1]: Raderade @count kommentarer.

en: Edit my profile
sv: Redigera min profil

en: Twitter URL
sv: URL för Twitter

en: Learn More
sv: Läs mer
