SmartParticipation (7.x-1.1) - en to el translation catalogue (112 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: content
el: ύλη

en: Author
el: Συντάκτης

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Comments
el: Σχόλια

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: Login
el: Είσοδος

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Message
el: Μήνυμα

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Core
el: Πυρήνας

en: Path
el: Διαδρομή

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Question
el: Ερώτηση

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Your name
el: Το όνομά σας

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Term
el: Όρος

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Send
el: Αποστολή

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Log in
el: Είσοδος

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
el: Το σχόλιο και όλες οι απαντήσεις του διαγράφηκαν.

en: Profile
el: Προφίλ

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση e-mail. Όλα τα μηνύματα e-mail από το σύστημα θα στέλνονται σε αυτή τη διεύθυνση. Η διεύθυνση e-mail δε δημοσιοποιείται και θα χρησιμοποιηθεί μόνο αν ζητήσετε νέο συνθηματικό εισόδου ή αν θελήσετε να παίρνετε κάποιες ειδήσεις ή ειδοποιήσεις μέσω e-mail.

en: The update has been performed.
el: Η ενημέρωση έγινε.

en: Upload picture
el: Αποστολή αρχείου εικόνας

en: Source
el: Πηγή

en: Topic
el: Θέμα

en: Definition
el: Ορισμός

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: Delete comments
el: Διαγραφή σχολίων

en: Edit profile
el: Επεξεργασία προφίλ

en: Reply
el: Απάντηση

en: @user's picture
el: Εικόνα @user

en: No comments available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σχόλια.

en: Featured
el: Ζώνη προβεβλημένων

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: About
el: Περί

en: done
el: έγινε

en: User id
el: Id χρήστη

en: First sidebar
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτά τα σχόλια και όλα τα θυγατρικά τους;

en: Posted in
el: Αναρτήθηκε στο

en: Blue Lagoon (default)
el: Blue Lagoon (προκαθορισμένο)

en: sort ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση

en: sort descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση

en: Header top
el: Επικεφαλίδα πάνω

en: Header bottom
el: Επικεφαλίδα κάτω

en: Delete the selected comments
el: Διαγραφή των επιλεγμένων σχολίων

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
el: Περαιτέρω οδηγίες έχουν σταλεί στη διεύθυνση e-mail σας.

en: Delete picture
el: Διαγραφή εικόνας

en: Check this box to delete your current picture.
el: Επιλέξτε το για να διαγράψετε την τρέχουσα εικόνα σας.

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Select one or more comments to perform the update on.
el: Επιλέξτε ένα ή περισσότερα σχόλια στα οποία θα γίνει η ενημέρωση.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
el: Φαίνεται ότι δεν υπάρχουν σχόλια προς διαγραφή ή το επιλεγμένο σχόλιο έχει ήδη διαγραφεί από άλλο διαχειριστή.

en: Deleted @count comments.
el: Διαγράφηκαν @count σχόλια.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
el: Το σχόλιό σας είναι στην ουρά για επιμέλεια από τη διαχείριση του ιστοτόπου και θα δημοσιευτεί αφού εγκριθεί.

en: Your comment has been posted.
el: Το σχόλιο σας δημοσιεύτηκε.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
el: Δεν έχετε δημιουργήσει ακόμη τύπους ύλης. Πηγαίνετε στη <a href="@create-content">Σελίδα δημιουργίας τύπων ύλης</a> για να προσθέσετε ένα νέο τύπο ύλης.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Main background
el: Κυρίως φόντο

en: Sidebar background
el: Φόντο πλευρικής στήλης

en: Sidebar borders
el: Πλαίσια πλευρικής στήλης

en: Footer background
el: Φόντο υποσέλιδου

en: Title and slogan
el: Τίτλος και σλόγκαν

en: - Select a value -
el: - Επιλέξτε μία τιμή -

en: Upload an image to go with this article.
el: Αποστολή μιας εικόνας που θα συνοδεύει το άρθρο.

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
el[0]: Διαγράφηκε 1 σχόλιο.
el[1]: Διαγράφηκαν @count σχόλια.
