SmartParticipation (7.x-1.1) - en to he translation catalogue (127 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: content
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: Closed
he: סגור

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Comments
he: תגובות

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Login
he: כניסה

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: edit
he: עריכה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Summary
he: תקציר

en: Update
he: עדכון

en: Open
he: פתוח

en: Core
he: ליבה

en: Path
he: מיקום

en: Teaser
he: תקציר

en: Updated
he: עודכן

en: Email
he: דוא"ל

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Created
he: נוצר

en: FAQ
he: שאלות נפוצות

en: Question
he: שאלה

en: Answer
he: תשובה

en: Update options
he: אפשרויות עדכון

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Your name
he: שם

en: Comment
he: תגובה

en: Term
he: סיווג

en: E-mail address
he: כתובת דואר אלקטרוני

en: Address
he: כתובת

en: Send
he: שלח

en: Note
he: הערות

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Log in
he: כניסה

en: IP Address
he: כתובת IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
he: התגובה וכל התשובות המקושרות אליה נמחקו.

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Page Title
he: כותרת הדף

en: Operation
he: פעולה

en: reply
he: תשובה

en: Phone number
he: מספר טלפון

en: Full name
he: שם מלא

en: Share
he: שיתוף

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
he: כתובת דואר אלקטרוני תקפה. כל הדואר האלקטרוני מהמערכת יישלח לכתובת זו. כתובת זו לא תהיה פומבית ותשמש רק לצורך חידוש סיסמה או קבלת הודעות מהאתר.

en: The update has been performed.
he: העדכון בוצע.

en: Upload picture
he: טעינת תמונה

en: Source
he: מקור

en: Topic
he: נושא

en: Definition
he: הגדרה

en: Read More
he: המשך...

en: Video
he: וידאו

en: Link color
he: צבע קישור

en: Delete comments
he: מחיקת תגובות

en: News
he: חדשות

en: Edit profile
he: עריכת פרופיל

en: Reply
he: השב

en: @user's picture
he: התמונה של @user

en: No comments available.
he: אין תגובות זמינות.

en: Organization
he: ארגון

en: Email addresses
he: כתובות דוא"ל

en: Featured
he: מובלט

en: Account
he: חשבון

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: About
he: אודות

en: done
he: הושלם

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Created timestamp
he: נוצרה חותמת זמן

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
he: האמנם ברצונך למחוק את התגובה והבנים שלה?

en: Posted in
he: נכתב בנושא

en: Announcements
he: הכרזות

en: Blue Lagoon (default)
he: לגונה כחולה (ברירת מחדל)

en: sort ascending
he: מיין בסדר עולה

en: sort descending
he: מיין בסדר יורד

en: Header top
he: ראש הכותרת העליונה

en: Header bottom
he: תחתית הכותרת

en: Delete the selected comments
he: מחיקת התגובות שנבחרו

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
he: הסיסמה שלך והנחיות נוספות נשלחו לכתובת הדואר האלקטרוני שלך.

en: Delete picture
he: מחק תמונה

en: Check this box to delete your current picture.
he: סמנ\י תיבה זו כדי למחוק את התמונה הנוכחית שלך.

en: Slate
he: צפחה

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: Latest News
he: מאמרים שפורסמו לאחרונה

en: Deleted @count comments.
he: נמחקו @count תגובות.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
he: תגובתך נמצאת בתור לבדיקת מנהלי האתר ותפורסם לאחר אישור.

en: Your comment has been posted.
he: תגובתך נכתבה.

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Menu title
he: כותרת התפריט

en: Sidebar second
he: עמודת צד שניה

en: Main background
he: רקע ראשי

en: Sidebar background
he: רקע איזור צידי

en: Sidebar borders
he: גבולות איזור צידי

en: Footer background
he: רקע כותרת תחתונה

en: Plum
he: שזיף

en: Title and slogan
he: כותרת וסלוגן

en: Firehouse
he: תחנת כיבוי אש

en: Ice
he: קרח

en: - Select a value -
he: - בחירה -

en: Upload an image to go with this article.
he: העלאת תמונה שתצורף למאמר זה

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
he[0]: נמחקה תגובה אחת.
he[1]: נמחקו @count תגובות.

en: My Profile
he: הפרופיל שלי

en: Edit my profile
he: עריכת הפרופיל שלי
