SmartParticipation (7.x-1.1) - en to mr translation catalogue (58 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: content
mr: मजकूर

en: Author
mr: लेखक

en: Closed
mr: बंद

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Content types
mr: साहित्य प्रकार

en: register
mr: नोंदणी

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: edit
mr: संपादन

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Update
mr: अपडेट

en: Core
mr: मूळ

en: Path
mr: रस्ता

en: Updated
mr: सुधारित

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Question
mr: प्रश्न

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: Your name
mr: तुमचं नाव

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: E-mail address
mr: ई-मेल पत्ता

en: Address
mr: पत्ता

en: Send
mr: पाठवा

en: Text color
mr: अक्षराचा रंग

en: Log in
mr: येण्याची नोंद

en: The comment and all its replies have been deleted.
mr: टिप्पणी आणि त्याचे सर्व प्रतिसाद मिटवले गेले.

en: reply
mr: प्रतिसाद

en: The update has been performed.
mr: अपडेट केल्या गेले

en: Upload picture
mr: चित्र अपलोड करा

en: Topic
mr: विषय

en: Website
mr: संकेतस्थळ

en: Reply
mr: प्रतिसाद

en: @user's picture
mr: @userचे चित्र

en: No comments available.
mr: टिप्पणी उपलब्ध नाही

en: Account
mr: खाते

en: Delete the selected comments
mr: निवड्लेल्या प्रतिक्रिया मिटवा

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
mr: बाकी सगळ्या सुचना तुम्हाला विरोपाद्वारे(ईमेल) पाठवण्यात आल्या आहेत.

en: Check this box to delete your current picture.
mr: तुमचे आताचे चित्र बदलायचे असल्यास हा कप्पा निवडा

en: Basic page
mr: साधे पान
