SmartParticipation (7.x-1.1) - en to th translation catalogue (83 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: content
th: เนื้อหา

en: Closed
th: ปิด

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Content types
th: ชนิดเนื้อหา

en: Login
th: เข้าสู่ระบบ

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Message
th: ข้อความ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: edit
th: แก้ไข

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Open
th: เปิด

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Email
th: อีเมล

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Question
th: คำถาม

en: Answer
th: คำตอบ

en: Update options
th: ตัวเลือกในการปรับปรุง

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Your name
th: ชื่อ

en: E-mail address
th: อีเมล

en: Address
th: ที่อยู่

en: Send
th: ส่ง

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Log in
th: เข้าสู่ระบบ

en: Phone Number
th: หมายเลขโทรศัพท์

en: IP Address
th: หมายเลข IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
th: ความเห็นและความเห็นตอบทั้งหมดถูกลบ

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: reply
th: ตอบ

en: Full name
th: ชื่อเต็ม

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
th: อีเมลที่ใช้งานจริง ระบบจะส่งข้อมูลที่จำเป็นไปยังอีเมลนี้ เช่น ส่งรหัสผ่าน โดยระบบจะไม่เปิดเผยที่อยู่อีเมลต่อบุคคลภายนอก

en: The update has been performed.
th: ปรับปรุงสำเร็จ

en: Upload picture
th: อัพโหลดรูปภาพ

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Topic
th: หัวเรื่อง

en: Video
th: วีดีโอ

en: Website
th: เว็บไซต์

en: Link color
th: สีของลิงก์

en: Delete comments
th: ลบความคิดเห็น

en: Edit profile
th: แก้ไขรายละเอียดผู้ใช้

en: Reply
th: ตอบ

en: @user's picture
th: รูปภาพของ @user

en: Account
th: บัญชีผู้ใช้

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: done
th: เสร็จ

en: First sidebar
th: แถบด้านข้างแถบแรก

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบความเห็นเหล่านี้ (และความเห็นระดับย่อยลงไป) หรือไม่?

en: Posted in
th: เป็นความเห็นใน

en: sort ascending
th: เรียงจากน้อยไปมาก

en: sort descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Header top
th: ด้านบนของส่วนหัว

en: Header bottom
th: ด้านล่างของส่วนหัว

en: Delete the selected comments
th: ลบความคิดเห็นที่เลือก

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
th: ส่งวิธีการใช้งานไปยังอีเมลของคุณแล้ว

en: Delete picture
th: ลบรูปภาพ

en: Check this box to delete your current picture.
th: เลือกเพื่อลบรูปปัจจุบันของคุณ

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Sidebar first
th: แถบข้างแรก

en: Last Modified
th: แก้ไขครั้งล่าสุด

en: Select one or more comments to perform the update on.
th: เลือกหนึ่งความคิดเห็นหรือมากกว่าเพื่อปรับปรุง

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
th: ไม่มีความคิดเห็นให้ลบ หรือความคิดเห็นที่คุณเลือกถูกลบโดยผู้บริหารคนอื่น

en: Deleted @count comments.
th: ลบ @count ความคิดเห็นแล้ว

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
th: ความคิดเห็นถูกส่งเพื่อรอการตรวจสอบโดยผู้ดูแลเว็บไซต์แล้ว และจะถูกตีพิมพ์เมื่อได้รับอนุมัติ

en: Your comment has been posted.
th: ความคิดเห็นของคุณถูกเขียนแล้ว

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: Sidebar second
th: แถบข้างที่สอง

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
th[0]: ลบ 1 ความคิดเห็น
th[1]: ลบ @count ความคิดเห็น
