SmartParticipation (7.x-1.2) - en to am translation catalogue (43 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Email address
am: የኢሜል አድራሻ

en: Author
am: ደራሲ

en: Closed
am: የተዘጋ

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Tags
am: መለያዎች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Content types
am: የይዞታ ዓይነቶች

en: Message
am: መልእክት

en: Weight
am: ክብደት

en: edit
am: አስተካክል

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Update
am: አዘምን

en: Path
am: ዱካ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Update options
am: የማዘመኛ አማራጮች

en: Header
am: ራስጌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: E-mail address
am: ኢ-ሜል አድራሻ

en: Text color
am: የጽሑፍ ቀለም

en: Log in
am: ግባ

en: Source
am: ምንጭ

en: Definition
am: ብየና

en: Link color
am: የአገናኝ ቀለም

en: Account
am: መለያ

en: Posted in
am: የታተመው በ

en: sort ascending
am: ሽቅብ ደርድር

en: sort descending
am: ቁልቁል ደርድር

en: Header top
am: ራስጌ እላይ

en: Header bottom
am: ራስጌ እታች
