SmartParticipation (7.x-1.2) - en to ar translation catalogue (112 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Closed
ar: مغلق

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Comments
ar: التعليقات

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: register
ar: سجل

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Summary
ar: الملخص

en: Update
ar: تحديث

en: Open
ar: مفتوح

en: Core
ar: النواة

en: Path
ar: المسار

en: Teaser
ar: موجز

en: Updated
ar: التحديث

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Question
ar: السؤال

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Your name
ar: اسمك

en: Comment
ar: التعليق

en: Term
ar: المصطلح

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Address
ar: العنوان

en: Send
ar: أرسل

en: Text color
ar: لون النص

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: IP Address
ar: العنوان IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
ar: تم حذف التعليق و كل الردود عليه.

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Operation
ar: عملية

en: reply
ar: رد

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ar: عنوان بريد إلكتروني صحيح. سيتم إرسال كل رسائل النظام إلى هذا العنوان. سيتم إخفاء هذا العنوان البريدي و لن يستخدم إلا في حال رغبتك في استلام كلمة مرور جديدة، أو في حال رغبتك في استقبال بعض الأخبار و التنبيهات عبر البريد الإلكتروني.

en: The update has been performed.
ar: تم إجراء التحديث.

en: Upload picture
ar: ارفع صورة

en: Source
ar: المصدر

en: Topic
ar: المناقشة

en: Definition
ar: تعريف

en: Video
ar: فيديو

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Delete comments
ar: احذف التعليقات

en: Edit profile
ar: تعديل الملف الشخصي

en: Reply
ar: رد

en: @user's picture
ar: صورة @user

en: No comments available.
ar: لا تعليقات.

en: Featured
ar: متميز

en: Account
ar: الحساب

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: About
ar: حول

en: done
ar: تم

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
ar: هل ترغب فعلا في حذف هذه التعليقات مع كل الردود عليها؟

en: Posted in
ar: نُشِر في

en: Blue Lagoon (default)
ar: البحيرة الزرقاء (الافتراضية)

en: sort ascending
ar: رتب تصاعديا

en: sort descending
ar: رتب تنازليا

en: Header top
ar: قمة الترويسة

en: Header bottom
ar: أسفل الترويسة

en: Delete the selected comments
ar: حذف التعليقات المحددة

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
ar: تم إرسال تعليمات إضافية إلى عنوان بريدك الإلكتروني.

en: Delete picture
ar: احذف الصورة

en: Check this box to delete your current picture.
ar: اختر هذا الصندوق لتحذف صورتك الحالية.

en: Slate
ar: اللوح

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Select one or more comments to perform the update on.
ar: من فضلك اختر تعليقاً أو أكثر لتطبيق التحديثات عليهم.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
ar: يبدو أنه لا توجد أي تعليقات للحذف أو أن التعليقات التي اخترتها قد حذفها إداري آخر.

en: Deleted @count comments.
ar: تم حذف @count تعليق.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
ar: تم وضع تعليقك في وضع الانتظار للمعاينة من طرف إدارة الموقع وسيتم نشره بعد الموافقة عليه.

en: Your comment has been posted.
ar: تم إرسال التعليق.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
ar: لم تقم بإنشاء أي أنواع محتوى. إذهب إلى  <a href="@create-content">صفحة إنشاء أنواع المحتوى</a> من أجل إنشاء نوع محتوى جديد.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Main background
ar: الخلفية الرئيسية

en: Sidebar background
ar: خلفية العمود الجانبي

en: Sidebar borders
ar: إطار العمود الجانبي

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Plum
ar: الخوخ

en: Title and slogan
ar: العنوان والشعار

en: Firehouse
ar: محطة الإطفاء

en: Ice
ar: الجليد

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -

en: Upload an image to go with this article.
ar: رفع صورة لإضافتها لهذا المقال

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
ar[0]: تم حذف تعليق واحد
ar[1]: لم يتم حذف أي تعليق
ar[2]: تم حذف تعليقان
ar[3]: تم حذف @count تعليقات
ar[4]: تم حذف @count تعليقا
ar[5]: تم حذف @count تعليق
