SmartParticipation (7.x-1.2) - en to is translation catalogue (78 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Register
is: Nýskráning

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Notendanafn

en: Email address
is: Netfang

en: content
is: innihald

en: Author
is: Höfundur

en: Closed
is: Lokuð

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Comments
is: Ummæli

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Login
is: Innskráning

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Message
is: Skilaboð

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: edit
is: breyta

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Summary
is: Samantekt

en: Update
is: Uppfæra

en: Open
is: Opna

en: Core
is: Kjarni

en: Path
is: Slóð

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Updated
is: Uppfært

en: Email
is: Netfang

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Created
is: Stofnað

en: FAQ
is: Algengar Spurningar

en: Question
is: Spurning

en: Answer
is: Svar

en: Update options
is: Uppfærsluvalkostir

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Your name
is: Nafn þitt

en: Comment
is: Ummæli

en: Term
is: Hugtak

en: E-mail address
is: Netfang

en: Address
is: Heimilisfang

en: Send
is: Senda

en: Text color
is: Litur á texta

en: Log in
is: Skrá  inn

en: IP Address
is: IP vistfang

en: The comment and all its replies have been deleted.
is: Ummælunum ásamt öllum svörunum hefur verið eytt.

en: reply
is: svara

en: Phone number
is: Símanúmer

en: Full name
is: Fullt nafn

en: Share
is: Deila

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
is: Gilt netfang. Allir tölvupóstar frá kerfinu verða sendir á þetta netfang. Netfangið verður ekki sýnilegt öðrum og verður aðeins notað ef þú vilt fá nýtt lykilorð eða vilt fá vissar tilkynningar eða fréttir með tölvupósti.

en: The update has been performed.
is: Uppfærslan hefur verið framkvæmd.

en: Upload picture
is: Senda inn mynd

en: Topic
is: Umræðuefni

en: Definition
is: Skilgreining

en: Website
is: Vefsíða

en: Delete comments
is: Eyða ummælum

en: News
is: Fréttir

en: Reply
is: Svara

en: No comments available.
is: Engin ummæli tiltæk.

en: Organization
is: Stofnun

en: Account
is: Aðgangur

en: About
is: Um

en: Contact Information
is: Tengiliðaupplýsingar

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
is: Nánari leiðbeiningar hafa verið sendar á netfangið þitt.

en: Delete picture
is: Eyða mynd

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
is: Sláðu inn lista af orðum sem lýsa innihaldinu aðskilin með kommu.

en: Upload an image to go with this article.
is: Hlaða upp mynd sem á að fylgja þessari grein.
