SmartParticipation (7.x-1.2) - en to bn translation catalogue (45 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: content
bn: কন্টেন্ট

en: Author
bn: লেখক

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Update
bn: আপডেট

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Email
bn: ইমেইল

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: Your name
bn: আপনার নাম

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: E-mail address
bn: ই-মেইল ঠিকানা

en: Log in
bn: প্রবেশ

en: IP Address
bn: আইপি ঠিকানা

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Upload picture
bn: ছবি আপলোড করুন

en: @user's picture
bn: @user এর ছবি

en: No comments available.
bn: কোন মন্তব্য নেই।

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট

en: About
bn: সম্পর্কে

en: done
bn: সম্পন্ন হয়েছে

en: Posted in
bn: যেখানে পোস্ট করা হয়েছে
