SmartParticipation (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (128 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Register
da: Opret konto

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: content
da: indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Closed
da: Lukket

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Comments
da: Kommentarer

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Content types
da: Indholdstyper

en: register
da: registrér

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Summary
da: Resumé

en: Update
da: Opdatér

en: Open
da: Åben

en: Core
da: Kerne

en: Path
da: Sti

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Updated
da: Opdateret

en: Email
da: E-mail

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: Please enter a valid email address.
da: Indtast venligst en gyldig e-mail-adresse.

en: Question
da: Spørgsmål

en: Answer
da: Svar

en: Update options
da: Opdatering

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Your name
da: Dit navn

en: Comment
da: Kommentar

en: E-mail address
da: E-mail-adresse

en: Address
da: Adresse

en: Note
da: Bemærk

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Log in
da: Log ind

en: Phone Number
da: Telefonnummer

en: IP Address
da: IP-adresse

en: The comment and all its replies have been deleted.
da: Kommentaren og alle dens svar er blevet slettet.

en: Profile
da: Profil

en: Stats
da: Statistik

en: Operation
da: Handling

en: reply
da: svar

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Full name
da: Fulde navn

en: Share
da: Del

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
da: Indtast en gyldig e-mail-adresse. Al e-mail fra sitet sendes til denne adresse. E-mail-adressen offentliggøres ikke og bruges kun, hvis du ønsker at modtage en ny adgangskode eller nyheder og opdateringer via e-mail.

en: The update has been performed.
da: Opdatering udført.

en: Upload picture
da: Upload billede

en: Source
da: Kilde

en: Topic
da: Emne

en: No results found.
da: Ingen resultater fundet

en: Link color
da: Linkfarve

en: Delete comments
da: Slet kommentarer

en: News
da: Nyheder

en: Ask a Question
da: Stil et spørgsmål

en: Edit profile
da: Rediger profil

en: Reply
da: Svar

en: Abstract
da: Resume

en: @user's picture
da: @users billede

en: No comments available.
da: Der er ingen kommentarer at vise.

en: unread
da: ulæst

en: Organization
da: Organisation

en: Opened
da: Åbnet

en: Email addresses
da: E-mail-adresser

en: Featured
da: Anbefalet

en: Account
da: Konto

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: About
da: Om

en: done
da: færdig

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Created timestamp
da: Timestamp for oprettelse

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
da: Ønsker du at slette kommentarerne og alle deres svar?

en: Posted in
da: Indsendt til

en: Announcements
da: Meddelelser

en: Blue Lagoon (default)
da: Blue Lagoon (standard)

en: sort ascending
da: sorter stigende

en: sort descending
da: sorter faldende

en: Header top
da: Sidehovede top

en: Header bottom
da: Sidehovede bund

en: Delete the selected comments
da: Slet de valgte kommentarer

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
da: Yderligere instruktioner er sendt til din e-mail-adresse.

en: Delete picture
da: Slet billede

en: Check this box to delete your current picture.
da: Marker dette felt for at slette dit nuværende billede.

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: log in
da: log ind

en: Register a new account
da: Opret en ny konto

en: Select one or more comments to perform the update on.
da: Vælg venligst en eller flere kommentarer til opdatering.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
da: Der er ingen kommentarer at slette, eller du har valgt en kommentar, der allerede er blevet slettet af en anden administrator.

en: Deleted @count comments.
da: Slettede @count kommentarer.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
da: Din kommentar er sat i kø til bedømmelse af sitets administratorer og bliver offentligtgjort, når den er godkendt.

en: Your comment has been posted.
da: Din kommentar er blevet udgivet.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Main background
da: Baggrund

en: Sidebar background
da: Sidebar baggrund

en: Sidebar borders
da: Sidebar rammer

en: Footer background
da: Footer baggrund

en: Plum
da: Blommefarvet

en: Title and slogan
da: Titel og slogan

en: Firehouse
da: Brandstation

en: Ice
da: Is

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: Upload an image to go with this article.
da: Upload et billede til denne artikel.

en: Profile type
da: Profil type

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
da[0]: Slettede 1 kommentar.
da[1]: Slettede @count kommentarer.

en: My Profile
da: Min profil

en: All topics
da: Alle emner
