SmartParticipation (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (168 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Register
uk: Реєстрація

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: content
uk: матеріал

en: Author
uk: Автор

en: Closed
uk: Закрито

en: Subject
uk: Тема

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Comments
uk: Коментарі

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Recommended Comments
uk: Рекомендовані коментарі

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: register
uk: зареєструватися

en: Login
uk: Вхід

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Message
uk: Повідомлення

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: Summary
uk: Резюме

en: Update
uk: Оновити

en: Open
uk: Відкрито

en: Core
uk: Ядро

en: Path
uk: Шлях

en: Teaser
uk: Анонс

en: Updated
uk: Оновлено

en: Email
uk: Електронна пошта

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: Please enter a valid email address.
uk: Прохання ввести коректну адресу електронної пошти

en: FAQ
uk: ЧаПи

en: Question
uk: Питання

en: Answer
uk: Відповідь

en: Update options
uk: Опції оновлення

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Your name
uk: Ваше ім'я

en: Comment
uk: Коментар

en: Term
uk: Термін

en: E-mail address
uk: Адреса електронної пошти

en: Address
uk: Адреса

en: Send
uk: Надіслати

en: Note
uk: Примітка

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Log in
uk: Вхід

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: The comment and all its replies have been deleted.
uk: Коментар та всі відповіді на нього були успішно видалені.

en: Profile
uk: Профіль

en: Page Title
uk: Заголовок Сторінки

en: Stats
uk: Статистика

en: Operation
uk: Дія

en: reply
uk: відповісти

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Full name
uk: Повна назва

en: Share
uk: Спільні файли

en: Author(s)
uk: Автор(и)

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
uk: Дійсна адреса електронної пошти. Усі повідомлення з сайту будуть надсилатися на цю адресу. Її не буде оприлюднено та буде використано лише за Вашим бажанням для отримання нового паролю або новин чи сповіщень електронною поштою.

en: The update has been performed.
uk: Оновлення було успішно виконано.

en: Upload picture
uk: Відвантажити зображення

en: Source
uk: Джерело

en: Topic
uk: Тема

en: Definition
uk: Визначення

en: No results found.
uk: Нічого не знайдено.

en: Video
uk: Відео

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Link color
uk: Колір посилання

en: Delete comments
uk: Видалити коментарі

en: News
uk: Новини

en: Ask a Question
uk: Поставити запитання

en: Edit profile
uk: Змінити профіль

en: Reply
uk: Відповісти

en: Publications
uk: Публікації

en: Abstract
uk: Анотація

en: @user's picture
uk: Картинка користувача @user.

en: Recent Comments
uk: Останні коментарі

en: No comments available.
uk: Коментарі відсутні.

en: unread
uk: непрочитане

en: Organization
uk: Організація

en: Full Name
uk: Повне ім'я

en: Opened
uk: Відкрито

en: Email addresses
uk: Адреси ел. пошти

en: Featured
uk: Пов’язане

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Intro
uk: Вступ

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Subject:
uk: Тема:

en: About
uk: Про модуль

en: done
uk: зроблено

en: Publication
uk: Публікація

en: Moderator
uk: керівник

en: User id
uk: ID користувача

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Created timestamp
uk: Час створення

en: Organization Name
uk: Ім'я організації

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити ці коментарі і їх нащадків?

en: Posted in
uk: Опубліковане

en: Select node types you want to activate ajax comments on. If you select nothing, AJAX Comments will be enabled everywhere.
uk: Виберіть тип матеріалу, де потрібно увімкнути AJAX коментарі. Якщо нічого не обране, то AJAX коментарі будуть увімкнені для всіх типів.

en: AJAX comments
uk: AJAX коментарі

en: AJAXifies comments on site.
uk: AJAXифує форми коментарів на сайті.

en: Tab title
uk: Назва вкладки

en: Announcements
uk: Оголошення

en: Publication date
uk: Дата публікації

en: Contact Information
uk: Контактна інформація

en: Name:
uk: Назва:

en: Blue Lagoon (default)
uk: Блакитна Лагуна (стандартна)

en: sort ascending
uk: впорядкувати за зростанням

en: sort descending
uk: впорядкувати за спаданням

en: Header top
uk: Верх заголовку

en: Header bottom
uk: Низ заголовку

en: Delete the selected comments
uk: Видалити вибрані коментарі

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
uk: Подальші інструкції вислані за вашою адресою електронної пошти.

en: Delete picture
uk: Видалити зображення

en: Check this box to delete your current picture.
uk: Позначте цей пункт для видалення вашого теперішнього зображення.

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Contact Form
uk: Контактна форма

en: Ask
uk: Запитати

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: log in
uk: увійти

en: Last Modified
uk: Час останньої зміни

en: Latest News
uk: Останні новини

en: Select one or more comments to perform the update on.
uk: Для оновлення виберіть один чи декілька коментарів.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
uk: Відсутні коментарі, які потрібно видалити, або обрані вами коментарі вже були видалені іншим адміністратором.

en: Deleted @count comments.
uk: Видалено @count коментарів.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
uk: Коментар в черзі на перегляд адміністраторами сайту та буде опублікований після схвалення.

en: Your comment has been posted.
uk: Коментар був доданий.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
uk: Жодного типу матеріалу поки ще не створено. Відвідайте <a href="@create-content">сторінку створення типів матеріалу</a> і додайте новий тип матеріалу.

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Menu title
uk: Заголовок меню

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Main background
uk: Основне тло

en: Sidebar background
uk: Фон бічної панелі

en: Sidebar borders
uk: Межі бічної панелі

en: Footer background
uk: Тло нижнього колонтитулу

en: Plum
uk: Слива

en: Title and slogan
uk: Заголовок і гасло

en: - Select a value -
uk: - Виберіть значення -

en: Upload an image to go with this article.
uk: Відвантажити зображення до цієї статті.

en: Profile type
uk: Тип профілю

en: There was an error saving the auto-menu link.
uk: Сталася помилка при збереженні посилання авто-меню.

en: The page was automatically added/updated to: !menu.
uk: Сторінка була автоматично додана/оновлена ​​до !menu.

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
uk[0]: Видалено @count коментар.
uk[1]: Видалено @count коментарі.
uk[2]: Видалено @count коментарів.

en: Edit my profile
uk: Редагувати мій профіль

en: Phase
uk: Фаза

en: Profile Settings
uk: Налаштування профілю

en: Your comment has been posted
uk: Коментар був опублікований

en: Your comment has been deleted
uk: Коментар був видалений

en: Learn More
uk: Дізнатися більше

en: Comment reference
uk: Посилання на коментар
