SmartParticipation (7.x-1.2) - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: content
ur: متن

en: Author
ur: مصنف

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Subject
ur: موضوع

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Comments
ur: تبصرے

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: edit
ur: ترمیم

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: Email
ur: ای میل

en: Your name
ur: آپ کا نام

en: E-mail address
ur: ای-میل ایڈریس

en: sort ascending
ur: ترتیب صعودی

en: sort descending
ur: ترتیب نزولی
