Smart Tribune AddSnippet (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: List
id: Daftar

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Active
id: Aktif

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Code
id: Kode

en: Structure
id: Struktur

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar
