Smashing Dilectio (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: Help
it: Aiuto

en: Text
it: Testo

en: Titles
it: Titoli

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: 1 vote | @count votes
it[0]: 1 voto
it[1]: @count voti

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: Pink
it: Rosa

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Post new comment
it: Invia nuovo commento

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Main menu
it: Menu principale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Status message
it: Messaggio di stato
