Smiley (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enabled
fr: Activé

en: File
fr: Fichier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Import
fr: Importer

en: View
fr: Voir

en: Picture
fr: Image

en: If you include a textual smiley in your post (see chart below), it will be replaced by a graphical smiley.
fr: Si vous ajoutez une émoticône textuelle dans votre billet (voir le tableau ci-dessous), elle sera remplacée par une émoticône graphique.

en: Smileys
fr: Emoticônes

en: Smiley
fr: Emoticone (Smiley)

en: Acronyms
fr: Acronymes

en: Smileys filter
fr: Filtre d'émoticônes

en: Start import
fr: Commencer l'import

en: Content authoring
fr: Rédaction de contenu
