sms_framework (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: more
id: selengkapnya

en: Enable
id: Aktifkan

en: Password
id: Sandi

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
