SMS Framework (7.x-1.0-alpha1) - en to ml translation catalogue (34 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Prefix
ml: ഉപസര്ഗ്ഗം

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Author
ml: ലേഖകൻ

en: List
ml: പട്ടിക

en: Actions
ml: പ്രവര്‍ത്തികള്‍

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Content types
ml: ഉള്ളടക്ക തരങ്ങൾ

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Number
ml: അക്കം

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Country
ml: രാജ്യം

en: Required
ml: അത്യന്താപേക്ഷിതം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: edit
ml: തിരുത്തുക

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Icon
ml: ഐക്കൺ

en: Add
ml: ചേർക്കാൻ

en: Manage
ml: നിയന്ത്രിക്കുക

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: Timestamp
ml: ടൈംസ്റ്റാമ്പ്

en: n/a
ml: ശൂന്യം

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Active
ml: സജീവമായ

en: configure
ml: ക്രമീകരണം

en: Recipient
ml: സ്വീകർത്താവ്

en: Anonymous
ml: അഞ്ജാതന്‍

en: Save settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍ സൂക്ഷിക്കു

en: Not enabled
ml: സജ്ജമല്ല

en: Direction
ml: ദിശ
