SMS Framework (7.x-1.0-beta1) - en to bo translation catalogue (53 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Prefix
bo: སྔོན་བཏགས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Content types
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Country
bo: རྒྱལ་ཁབ།

en: The configuration options have been saved.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་གདམ་ཚན་ཉར་ཚགས་བྱས་ཟིན།

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Icon
bo: རི་མོ།

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: Manage
bo: དོ་དམ།

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Timestamp
bo: དུས་རྟགས

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: To
bo: སྐུར་ས

en: Overridden
bo: བརྗེས་ཚར་བ

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Domain
bo: དྲ་མིང

en: Send
bo: སྐུར་བ

en: Recipient
bo: ལེན་མཁན

en: Rows
bo: ཕྲེང

en: Anonymous
bo: མིང་མེད་སྤྱོད་མཁན

en: Optional
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པ

en: Save settings
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: Spain
bo: སུ་པན།

en: United Kingdom
bo: དབྱིན་ཇི།

en: United States
bo: ཨ་རི།

en: Pending
bo: ཞིབ་བཤེར་བྱེད་པ་སྒུག་པ།

en: The changes have been saved.
bo: བཟོ་བཅོས་བྱས་པ་དག་ཉར་ཚགས་བྱས་ཚར།

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Blocked
bo: བཀག་ཚར་པ

en: Devel
bo: གསར་འདོན།

en: Keyword
bo: གནད་ཚིག

en: Not enabled
bo: ནུས་ལྡན་དུ་བཟོས་མེད

en: Direction
bo: ཁ་ཕྱོགས

en: Path to custom icon
bo: མགྱོགས་མཐེབ་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ
