SMS Framework (7.x-1.0-beta1) - en to kn translation catalogue (48 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: To
kn: ಗೆ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Domain
kn: ಡೊಮೈನ್

en: Mobile
kn: ಮೊಬೈಲ್

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Rows
kn: ಅಡ್ಡಸಾಲುಗಳು

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Phone Number
kn: ದೂರವಾಣಿ ಸಂಖ್ಯೆ

en: Spain
kn: ಸ್ಪೇನ್

en: United Kingdom
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಕಿಂಗ್ಡಮ್

en: United States
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಸ್ಟೇಟ್ಸ್

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Set
kn: ಸೆಟ್

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Start time
kn: ಆರಂಭದ ಸಮಯ

en: In
kn: ಒಳಗೆ

en: Out
kn: ಹೊರಗೆ
