SMS Framework (7.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (68 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Content types
sv: Innehållstyper

en: Edit
sv: Redigera

en: Number
sv: Tal

en: Message
sv: Meddelande

en: Country
sv: Land

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Icon
sv: Ikon

en: Add
sv: Lägg till

en: Manage
sv: Hantera

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: User
sv: Användare

en: Active
sv: Aktiv

en: To
sv: Till

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: configure
sv: konfigurera

en: Domain
sv: Domän

en: Send
sv: Skicka

en: Recipient
sv: Mottagare

en: Rows
sv: Rader

en: "Rows" must be a positive integer.
sv: "Rader" måste vara ett positivt heltal.

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Optional
sv: Valfritt

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: Save Changes
sv: Spara ändringar

en: Phone number
sv: Telefonnummer

en: Spain
sv: Spanien

en: United Kingdom
sv: Storbritannien

en: United States
sv: Förenta Staterna

en: Pending
sv: Väntar på

en: The changes have been saved.
sv: Ändringarna har sparats.

en: Revert
sv: Återställ

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Message preview
sv: Förhandsgranska meddelande

en: Activity log
sv: Aktivitetslogg

en: Set
sv: Uppsättning

en: Keyword
sv: Nyckelord

en: Validation
sv: Validering

en: Not enabled
sv: Ej aktiverat

en: Settings saved.
sv: Inställningar sparade.

en: Direction
sv: Riktning

en: Carrier
sv: Bud

en: Queue
sv: Kö

en: Loaded user
sv: Laddad användare

en: SMS Framework
sv: SMS Ramverk

en: Path to custom icon
sv: Sökväg till egen ikon

en: Please enter a valid phone number.
sv: Var vänlig ange ett giltigt telefonnummer.

en: Registration settings
sv: Inställningar för registrering

en: Confirmed
sv: Bekräftad

en: Start time
sv: Starttid

en: Available Tokens List
sv: Lista med tillgängliga ersättningstecken

en: Rulesets
sv: Regeluppsättningar

en: End time
sv: Sluttid

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
sv: Att göra: Lägga till en beskrivande text här som skall visas i användargränssnittet.
