SMS Framework (7.x-1.0-rc1) - en to bn translation catalogue (29 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Active
bn: সক্রিয়

en: To
bn: বরাবর

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর

en: Spain
bn: স্পেন

en: United Kingdom
bn: যুক্তরাজ্য

en: United States
bn: যুক্তরাষ্ট্র

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Not enabled
bn: অকার্যকর
